E-mail
Plik
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Napisz do nas

KONTAKT

 

ADRES

ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 10

08-400 Garwolin

 

wojownicymaryi.garwolin@gmail.com

MENU

Wojownicy Maryi Garwolin
Wojownicy Maryi Garwolin

O NAS

Wspólnota Wojowników Maryi powstała w 2015 roku w Lądzie nad Wartą. Jej założycielem jest ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Należą do niej mężczyźni w wieku +18 – 50 lat, bowiem jej charyzmatem jest przygotowywanie ich do przyszłej roli mężów i ojców. Duchowość wspólnoty wyrasta z samego centrum Kościoła Katolickiego i do niego kieruje. Opiera się na czterech filarach:– Rozważaniu sercem Słowa Bożego – na wzór Maryi, Mistrzyni życia Duchowego.– Życiu Sakramentami świętymi;– Zgłębianiu nauki Kościoła Katolickiego;– Codziennym różańcu świętym, który przez umiejętność (nabywaną we wspólnocie Wojowników Maryi) aktualizowania tajemnic różańca świętego we własnym życiu, staje się niejako drabiną. do Nieba poprzez uczciwe i pełne pasji wypełnianie codziennych obowiązków

Wojownicy Maryi Garwolin

Wojownicy Maryi Garwolin

Menu

Wotum dla Maryi

W Wielki Czwartek, 9 kwietnia 2020 roku, w Sanktuarium w Rumi, ofiarowane i poświęcone zostało Wotum dziękczynno-błagalne całej wspólnoty Wojowników Maryi, w postaci Monstrancji Maryi Królowej Pokoju.

By stać się Wojownikiem Maryi, konieczne jest przejście przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych oraz, po uprzedniej weryfikacji, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku. Obecny rok formacyjny 2019/2020 zakończy się w czerwcu. Zgodnie z pierwotnym planem uroczystość Pasowania miała odbyć się w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi, jednak ze względu na pandemię koronawirusa spotkanie ogólnopolskie stoi obecnie pod znakiem zapytania. Intensywny rozwój wspólnoty Wojowników Maryi przejawiający się rosnącą liczbą grup regionalnych i ich członków oraz licznymi owocami duchowymi otrzymywanymi przez członków ruchu, wywołał w organizatorach spotkania i Pasowania w Rumi oraz w liderach wspólnoty potrzebę złożenia u stóp Maryi Wotum dziękczynnego.

 
MONSTRANCJA KRÓLOWEJ POLSKI

WOTUM WOJOWNIKÓW MARYI

Wotum Wojowników Maryi jest Monstrancja umożliwiająca adorowanie Pana Jezusa ukrytego w dużej Hostii, nawiązująca do Maryi, Arki Nowego Przymierza, Matki, pod Której Sercem ukryty jest Jezus Chrystus. W następstwie nawiązana została współpraca z fundacją Comunita Regina della Pace, w której funkcjonowanie zaangażowany jest Pan Mariusz Drapikowski, autor m.in. korony i sukienki dla Matki Boskiej na Jasnej Górze, a także korony NMP Wspomożenia Wiernych w Sanktuarium w Rumi. Fundacja ta zaangażowana jest w dzieło budowy 12 Gwiazd w Koronie Maryi, tj. 12 miejsc modlitw o Pokój na świecie. Centra te rozlokowane będą na całym świecie. Obecne funkcjonują już m.in. w Betlejem, Kibeho i Niepokalanowie. Budowane jest też takie miejsce w Medjugorie.

Poza 12 Gwiazdami w Koronie Maryi, w ramach wyżej wymienionej inicjatywy, powstają również Gwiazdy na Płaszczu Maryi, czyli niezliczona ilość miejsc modlitwy o Pokój w różnych krajach, miejscowościach i parafiach. Postanowiono, że również w rumskim Sanktuarium może powstać takie miejsce.

Tym samym, łącząc wątki Wotum dziękczynnego oraz rozmów dotyczących Gwiazd w Koronie i na Płaszczu Maryi, zaplanowano, aby w czerwcu br. podczas uroczystości Pasowania Wojowników Maryi, wprowadzona została do Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi Monstrancja Arki Nowego Przymierza – Maryi Królowej Pokoju oraz że utworzone zostanie miejsce stałej modlitwy o Pokój.

 
 
FORMACJA DUCHOWA
 

KAŻDY PASOWANY WOJOWNIK MARYI, ZOBOWIĄZANY JEST:

 

Obecne wydarzenia związane z epidemią koronawirusa, w tym odczuwany przez wiele osób niepokój, dotykające nas ograniczenia w fizycznym udziale w Nabożeństwach i Mszach Świętych, także wielka liczba inicjatyw modlitewnych związanych z zawierzeniem się Maryi i modlitwami w intencji Pokoju i wygaśnięcia pandemii sprawiły, że postanowiono o wcześniejszym przekazaniu Wotum i nadaniu mu charakteru dziękczynno – błagalnego. Dlatego też do ofiarowania Wotum doszło już 9 kwietnia 2020 roku – w Wielki Czwartek.

Oczywiście monstrancja jest jedynie naczyniem liturgicznym, ale ufamy, że adorując Pana Jezusa i wzywając przy tym wstawiennictwa Maryi Królowej Pokoju, a w dalszym kroku tworząc w Sanktuarium miejsce ciągłej modlitwy o Pokój, szybko dojdzie do wygaśnięcia epidemii, a modlący się wierni będą cieszyć się licznymi błogosławieństwami i łaskami, z których już teraz słynie Sanktuarium. Monstrancja będzie nam towarzyszyć w spotkaniach ogólnopolskich i innych ważnych dla Wojowników Maryi wydarzeniach, zaś na co dzień jej „domem” będzie Sanktuarium w Rumi, ponieważ Wspomożycielka Wiernych jest bliska sercu każdego Wojownika. Do słynącego łaskami Obrazu nawiązuje korona oraz niebieskie i czerwone kamienie. Z kolei 12 Gwiazd w koronie Maryi, symbolizowanych jest przez 12 fragmentów meteorytu. Różaniec wokół Hostii wykonany jest zaś z bursztynu, co nawiązuje do pomorskiej lokalizacji Sanktuarium. Liczymy, że Monstrancja Maryi Królowej Pokoju przyczyni się do rozgłaszania chwały naszej Matki oraz jeszcze gorętszej modlitwy o Pokój w naszych sercach i na świecie.

 

 

MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA

„JA JESTEM KRÓLOWĄ POLSKI. JESTEM MATKĄ TEGO NARODU, KTÓRY JEST MI BARDZO DROGI”
 

Matka Boska sama wybrała sobie ten tytuł i objawiła się 14 sierpnia 1608 roku włoskiemu jezuicie ojcu Giulio Mancinelliemu, któremu przekazała powyższe słowa.

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej (również Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej lub Obraz Czarnej Madonny. W tradycji wschodniej częstochowska ikona Matki Bożej lub częstochowska ikona Bogarodzicy; cs. czenstochowskaja ikona Bożyjej Matieri)

CZYTAJ DALEJ